Laborc szerint nem, Gulyás szerint viszont rendben van, hogy Varga Judit kiszervezte a lehallgatásokat
A miniszter szerint néha az államtitkárok jobban átlátják a kellő szempontokat.
A miniszter szerint néha az államtitkárok jobban átlátják a kellő szempontokat.
Lázasan keresi az ellenzék, mikor mehetett át titokban a nemzetbiztonsági bizottságon a topkategóriás izraeli kémszoftver, a Pegasus megvételének jóváhagyása. Ezt a munkát a Fidesz sem akadályozhatja, azonban könnyűszerrel bojkottálhatja a testület munkáját hónapokon át. Majtényi László volt adatvédelmi biztos szerint tényfeltáró újságírók lehallgatása törvénybe ütközik, az érintettek bátran perelhetnek. Egy másik szakértő szerint lehet, hogy nem is az újságírók, hanem a forrásaik voltak a valódi célpontok. Az viszont nem tudni, hogy tényleg bűncselekmény miatt keverték bele őket, vagy tisztán politikai megfigyelés zajlott.
Az LMP-s Csárdi Antal megkérdezte a parlamentben, vizsgálják-e a hatóságok a fideszes képviselő és a csengeri örökösnő történetének befolyással üzérkedéssel kapcsolatos vetületét, Völner Pál szerint viszont Kósa ennek az ügynek a sértettje, és nem az elkövetője.
Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyéhez kerülhet az esztergomi vár. A javaslatot kiegészítésként nyújtották be ahhoz a törvényjavaslathoz, amellyel a szabadkígyósi kastélyt a mezőhegyesi Ménesbirtokhoz csatolnák.
Egyenként mutatja be a kormány azokat a kérdéseket, amelyek szerepelnek majd a következő nemzeti konzultációban. Megérkezett a következő témakör, a feltételes szabadságra bocsátás.
Bánáti János kamaraelnök szerint az elhangzottak rombolják az igazságszolgáltatás tekintélyét.
Völner Pál Soros Györgyöt és a balliberális ügyvédeket is belekeverte az ügybe.
A kormány szerint üzlet épült a rossz börtönviszonyok miatti kártérítésekre, a Magyar Helsinki Bizottság szerint nem igaz, hogy civil szervezetek járnak be ügyvéddel a börtönökbe. A kártérítések kifizetésének felfüggesztésére azt mondják, itt a politikai önkény uralkodik. Ez egy másik ügyvéd szerint sem fér bele a jogállamiságba.
Az, hogy "egy fillért se fizessünk" a fogvatartás körülményei miatt perlőknek, nem jelenti azt, hogy nem is fizetünk.
Rákérdeztek a kormánynál, hogy most akkor jogállamnak tekintik-e Finnországot, de a kormány inkább azzal érvelt, hogy nincs is a jogállamiságnak rendes definíciója.
A kormány álláspontja szerint a kémkedés államellenes bűntett, és ezért nem tekinthető semmisnek, még ha ellenzéki megfontolásból is történt.
A másik ok a kormánynak a társadalmi nemre, vagyis a genderre vonatkozó megállapítás.
A magyar kormány képviselője szerint önkényesen, politikai megfontolások alapján, jogsértő módon kezdeményeztek eljárást az érintettek – Csehország, Lengyelország és Magyarország – ellen.
Az Igazságügyi Minisztérium államtitkára az NVB tagjaihoz írt levelével támadta a bizottság vonatkozó döntését.
Az a problémája a fideszes igazságügyi államtitkárnak, hogy a választási bizottság nem függesztette fel Czeglédy Csaba mentelmi jogát.
Nem meglepő módon szerepel benne Soros György.